Jump to content

Kullandığınız Online Ödeme Sistemi

ispinoze

Recommended Posts

Merhabalar,

Paypal dışında kullandığınız online ödeme sistemi var mı ? Önerebileceğiniz. İyzicoyla bir haftadır uğraşıyorum. Kendi sunucularında çalışıyormuş fakat en az 5 kere sıfırdan kurulum yaptığım 1.6 versiyonunda çalıştıramadılar. Hatayı araştırıyorlarmış ve bazı sunucularda böyle bir problem olabiliyor muş. İyzico da böyle bir problem ile karşılaşan ve çözüm bulan var mı ? Alternatif ne kullanabilirim. Şuan pek bankayla falan uğraşmak istemiyorum. Teşekkürler.

Kolay gelsin.

iyzico da ne hatası alıyorsunuz. yazarsanız hatayı çözüm üretebiliriz.

büyük ihtimalle curl kütüphanesi ile ilgili hata alıyorsunuz.

iyzico modulu çalışmassa büyük ihtimalle diğer ödeme modullerindede aynı hatayı alırsınız.

iyzico da ne hatası alıyorsunuz. yazarsanız hatayı çözüm üretebiliriz.

büyük ihtimalle curl kütüphanesi ile ilgili hata alıyorsunuz.

iyzico modulu çalışmassa büyük ihtimalle diğer ödeme modullerindede aynı hatayı alırsınız.

Cevap için teşekkürler. Aslında işin ilginç tarafı herhangi bir hata görünmüyor browser da. İyzico da kredi kartı butonuna tıklandığında javascript:toogle() şeklinde bir fonksiyon kullanmaya çalışıyor. Sanırım bişeyler engelliyor kullanamıyor ama ortada ne js hatası var. ne php. Kurulumla ilgili falan dediler önceleri 5 - 6 kere sıfır sunucuya kurulum yaptım. Sonra bu sabah telefon ile görüştüm. Bu şekilde bir müşterimizde de aynı problem var. Araştırıyoruz dediler. Bende pek anlam veremedim. Sorunsuz kullananlar hangi versiyon ile kullanıyor acaba.

bildiğim kadarıyla 250 yi aşkın prestashop sitesi kullanıyor. öyle duymuştum ama çok içli dışlı değilim iyzico ile.

sorunsuz kullanada baya bir site gördüm.

iyzico da iyi programcı arkadaşlar var , acelesi yoksa bir iki gün müsade tanımak mantıklı olur.

iyzico 'ya şunu sorun sizden yapılan istekler onların sunucusuna ulaşıyormu ?

birde server inizdeki hata loglarına bir göz gezdirin.

bildiğim kadarıyla 250 yi aşkın prestashop sitesi kullanıyor. öyle duymuştum ama çok içli dışlı değilim iyzico ile.

sorunsuz kullanada baya bir site gördüm.

iyzico da iyi programcı arkadaşlar var , acelesi yoksa bir iki gün müsade tanımak mantıklı olur.

iyzico 'ya şunu sorun sizden yapılan istekler onların sunucusuna ulaşıyormu ?

birde server inizdeki hata loglarına bir göz gezdirin.

Web sitesinden giden isteklere bakıyorum ama giden gelen yok. Debug modu aktif hale getirdim. Aşağıdaki hatalarla karşılaştım.

Strict Standards: Non-static method Iyzico::curlCall() should not be called statically in /var/www/clients/client1/web30/web/modules/iyzico/iyzico.php on line 224

Notice: Undefined property: stdClass::$transaction in /var/www/clients/client1/web30/web/modules/iyzico/iyzico.php on line 210

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/clients/client1/web30/web/modules/iyzico/iyzico.php on line 210

Notice: Undefined property: stdClass::$code_snippet in /var/www/clients/client1/web30/web/modules/iyzico/iyzico.php on line 213

• 5 weeks later...

bende iyzicoda aynı hatayı alıyorum 1.5 sitem var az önce 1.6da da denedim olmadı. Ve işin kötü yanı eskiden çalışıyordu durup dururken bütün ödemeleri red etmeye başlamış ben fark edene kadar baya bir sipariş kaçırdım. Sorunun iyzicoda olduğunu düşünüyorum çünkü az önce sıfır prestashop kurdum yine olmadı. Mecburen payu kullanacağız gibi geliyor

bende iyzicoda aynı hatayı alıyorum 1.5 sitem var az önce 1.6da da denedim olmadı. Ve işin kötü yanı eskiden çalışıyordu durup dururken bütün ödemeleri red etmeye başlamış ben fark edene kadar baya bir sipariş kaçırdım. Sorunun iyzicoda olduğunu düşünüyorum çünkü az önce sıfır prestashop kurdum yine olmadı. Mecburen payu kullanacağız gibi geliyor

Benim siteyle yaklaşık 2-3 hafta uğraştılar. Bence destek ekibiyle iletişime geçin. Ben onlar için bir kullanıcı oluşturmuştum. Arka tarafta modülü hazır hale getirdiler. Açıkçası tekrar indirip kursam çalışır mı bilemiyorum.

Bu yazdığınıza çok şaşırdım açıkçası benim durumda sadece yeni versiyon gönderdiler sonra birkaç soru sordular sonra bir versiyon daha gönderdiler. Yine olmadı. FTP bilgilerini göndereyim isterseniz admin panelini de vereyim dedim sonra cevap vermediler :) Siz nereye mail attınız entegrasyon@iyzico mu çünkü benim yazıştığım [email protected]

Bu yazdığınıza çok şaşırdım açıkçası benim durumda sadece yeni versiyon gönderdiler sonra birkaç soru sordular sonra bir versiyon daha gönderdiler. Yine olmadı. FTP bilgilerini göndereyim isterseniz admin panelini de vereyim dedim sonra cevap vermediler :) Siz nereye mail attınız entegrasyon@iyzico mu çünkü benim yazıştığım [email protected]

evet entegrasyon a gönderdim. Ama bence direk arayın. Ben o şekilde durumu biraz hızlandırmıştım.