Jump to content

Email templates πρόβλημα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

Έχω φτιάξει ένα eshop στο prestashop για έναν πελάτη και έχω σχεδόν τελειώσει. Είμαι στην φάση των τελευταίων αλλαγών.

 

Η τελευταία αλλαγή που προσπάθησα να κάνω ήταν να "πειράξω" τα email templates και να σβήσω την τελευταία γραμμή που γράφει ότι το template είναι φτιαγμένο από το prestashop.

 

Τα email templates βρίσκονται στο Εντοπιότητα->Μεταφράσεις->Τύπος Μετάφρασης(Μεταφράσεις προτύπων email)->Επιλέξτε το θέμα(Το template μου)->Γλώσσα(Ελληνικά)->Τροποποίηση.

 

Μου εμφανίστηκαν τα templates την 1η φορά που μπήκα. Μπήκα στο 1ο email, έσβησα από το html την γραμμή που ήθελα και έκανα save.

Όταν ξανά φόρτωσε η σελίδα, δεν μου εμφανίζεται κανένα email πλέον! Είναι όλα 0 σαν να μην υπάρχει τίποτα!

 

Βέβαια έψαξα στον server και τα email templates αρχεία .php και .txt υπάρχουν και στέλνονται κανονικά, απλά δεν εμφανίζονται στο backend!

 

Γνωρίζει κανένας τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ίδιο μου είχε συμβεί και έμενα. το έλυσα μπαίνοντας στον ftp κατέβασα τον φάκελο mail και έκανα edit στο html και στο εκάστοτε txt ανέβασα τον φάκελο mail ξανά στον ftp και όλα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...