Jump to content

Tovar zaradený v hlavnej kategórii aj podkategórii?


kubo01

Recommended Posts

Dobrý deň, 
spúšťam nový eshop a momentálne riešim nahadzovanie produktov. Obchod funguje na systéme prestashop. 

Zaujímal by ma názor ostatných užívateľov,akým spôsobom zaraďujete tovar- či zaraďujete tovar len do príslušných podkategórií alebo aj do hlavných kategórií? Má to vplyv na SEO, prípadne načítanie eshopu? Čo pokladáte za lepšie riešenie z hľadiska predaja?

Druhá vec čo ma zaujíma- v akom formáte odporúčate nazývať tovar na eshope:
1. -ZNAČKA-TYP-DRUH-
napr: "Metabo BRX200 uhlová brúska"
alebo len
2. -ZNAČKA-TYP-
"Metabo BRX200"
alebo
3. -DRUH-ZNAČKA-TYP-
"Uhlová brúska Metabo BRX200"

varianta č. 2 - je to najčistejšie, pričom o aký druh tovaru sa jedná by bolo uvedené v krátkom popise a hlavne by to bolo poznateľné podla kategórie v ktorej je tovar zaradený. 

ďakujem za akýkoľvek názor

Link to comment
Share on other sites

Zaradovanie produktov: je podla mna postacujuce mat produkty priradene len do koncovych podkategorii, ale u nadradenej kategorie zobrazovat vsetky produkty z podradenych. Na to staci zapnut modul blocklayered a zapnut tam zobrazovanie produktov z podkategorii a netreba kazdy produkt priradovat do kazdej nadradenej kategorie. Z mojej skusenosti to rychlost nacitavania neovplivni.

Ak mate velky sortiment tovaru, tak uz asi zase nie je dobre, ze na jednej stranke sa zobrazuju napr. notebooky s tabletami. Takze niekde musi byt hranica je podla mna prirodzena. Priklad: ts-bohemia.cz

Nemyslim, ze by ine zaradovanie do kategorii nejak zavazne ovplyvnilo SEO, daval by som prednost tomu, aby ludia v eshope nasli to, co hladaju.

 

Nazvy produktov by sam daval rovnake, ake ma konkurencia v heureke, aby sa produkty jednoduchsie sparovali. Takisto si myslim, ze ludia budu zadavat vo vyhladavani zabehnute nazvy produktov. 2. moznost by som urcite nevolil, pretoze by potom v H1 neboli dost dolezite klucove slova

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...