Jump to content

[ROZWIĄZANY] Biała strona po edycji SEO i URL oraz przekierowaniu domeny.


Krzewka

Recommended Posts

Witam forumowiczów!
Mam kolejny problem ze swoim sklepem... 

Chcąc skonfigurować sobie domenę i adresy sklepu zacząłem grzebać w ustawieniach SEO i URL.
Miałem na celu:
- zmianę nazwy strony głównej,

- zmianę wyświetlanego w pasku adresu linku,

- opisanie strony głównej tagami.

 

Posiadam hosting na nazwa.pl. W tym samym serwisie zarejestrowałem również swoją domenę.

W panelu nazwa.pl ustawiłem przekierowanie domeny na swój serwer tj.

www.aktoolspc.nazwa.pl 

po czym w ActiveAdmin dodałem dodatkową domenę do domeny głównej i wskazałem ścieżkę do folderu ze stroną. W moim przypadku było to:

www.aktoolspc.nazwa.pl/home/ 

Do tego momentu było okej, poza tym, że link w przeglądarce cały czas wyglądał tak samo, czyli zamiast

http://www.aktools.com.pl/pl/

miałem pełny adres serwera z katalogami.

 

Zacząłem szukać przyczyny w ustawieniach PS.
Znalazłem tam adres domeny i ustawiony był na adres serwera, więc zmieniłem go na domenę.
Wszystko poszło fajnie, poza tym, że najpierw posypały się style CSS (strona zawierała jedynie tekst), a później padła całkiem i pozostała czysto biała strona.

Tryb debugowania nie działa...
Po ustawieniu parametru

define('_PS_MODE_DEV_', true);

PS nie zwraca błędów.

Mam wygenerowany plik .htaccess oraz włączone przyjazne URL.
Wyłączenie ich, usunięcie .htaccess i wyczyszczenei Cache PS nie pomagają... :/

Pomocy!

Edited by Krzewka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie wiem jak działa to przekierowanie w nazwie, to przepina domenę do nowego katalogu? czy robi jakieś wirtualne przekierowanie na wskazany adres? czym jest domena główna w tych ustawieniach?

 

 

dodatkowo, teraz sprawdziłem sklep i widzę internal server error

Link to comment
Share on other sites

Zostawmy kwestię na nazwa.pl
Najbardziej zależy mi, żeby postawić na nogi sklep, bo kosztował mnie bardzo dużo pracy...

Mam przykładową stronę obok tej właściwej pod adresem:

http://www.aktoolspc.nazwa.pl/example/ 

i ta działa jak należy.

 

Przechodząc prosto do katalogu gdzie mam zainstalowaną właściwą PS (pomijając domenę), widzę tylko białą stronę.

Co zrobić z Internal Server Error?

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się wydłubać taki raport błedu:

 

 

<------->

Fatal error: Uncaught exception 'SmartyCompilerException' with message 'Syntax Error in template "/home/aktoolspc/ftp/home/themes/theme856/header.tpl" on line 97 "<script>(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start':" - Unexpected "[", expected one of: "}" , " " , ATTR' in /home/aktoolspc/ftp/home/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php:667 Stack trace: #0 /home/aktoolspc/ftp/home/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templateparser.php(3144): Smarty_Internal_TemplateCompilerBase->trigger_template_error() #1 /home/aktoolspc/ftp/home/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templateparser.php(3209): Smarty_Internal_Templateparser->yy_syntax_error(64, '[') #2 /home/aktoolspc/ftp/home/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_smartytemplatecompiler.php(105): Smarty_Internal_Templateparser->doParse(64, '[') #3 /home/aktoolspc/ftp/home/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php(206): Smarty_Internal_SmartyTempla in /home/aktoolspc/ftp/home/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 667

<------>

Edited by Krzewka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dobra, udało się odpalić stronę kopiując zawartość .../tools/smarty/ do strony właściwej oraz podmieniając plik header.tpl strony przykładowej z właściwą.
Teraz kolejny problem...
Nie widać żadnych podstron, a nawet zawartości strony głównej...
Zniknęły też obrazki produktów... 

Pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

Okej, kolejny sukces (bardziej będzie z tego słaby poradnik niż topik z prośbą o pomoc). ;)

Wywaliłem stary plik .htaccess, wyłączyłem i włączyłem przyjazne URL. Strona działa jak trzeba, ale po przejściu pod adres (nie ważne czy z domeny czy ze ścieżki) strony dostaję komunikat:
 

Redirection automatique dans 5 secondes

http://aktoolspc.nazwa.pl/home/pl/

po czym dopiero następuje przekierowanie do właściwej treści...
Z tym już nie wiem co zrobić...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...