Jump to content

Presta step by step by categories


ebayshop

Recommended Posts

Witam

 

Zainstalowałem moduł http://mypresta.eu/modules/front-office-features/step-by-step-categories.html na presta 1.6 i działa dobrze, ale tylko na komputerze, niestety na urządzeniach mobilnych wyświetla się tylko jego część bez opcji wyboru kategorii - sprawdzane na Iphone 5s na różnych przeglądarkach.

 

Czy ktoś może potwierdzić czy moduł działa na urządzeniach mobilnych?

Link to comment
Share on other sites

na samym początku chcialbym zaznaczyć, że w mobilnej wersji standardowo wszystkie bloki są zwinięte.

aby je rozwinąć blok musi mieć odpowiedni nagłówek

 

dobrym przykładem jest tutaj sekcja footer:

Oxsd5mO.png

 

gdzie są (+) oraz (-) do rozwijania bloków.

tak samo działa blok kategorii z listą z rozwijanymi kategoriami.

 

 

w przypadku Twojego sklepu problem jest związany z faktem, że:

- po podglądnięciu bloku zauważyłem, że są tam puste tagi <h4> które miały być tytułem, czyli krótko mówiąc blok nie ma tytułu

 

kiedy nie ma tytułu, nie pojawiają się (+) oraz (-) do zwijania/rozwijania bloku w wersjach mobilnych - stąd cały problem

 

 

otwórz plik .tpl modułu i zamień

<h4>{l s='Categories' mod='stepbystep'}</h4>

 

na:

<p class="title_block">{l s='Categories' mod='stepbystep'}</p>

 

wówczas (+) oraz (-) pojawią się nawet bez nazwy bloku

Link to comment
Share on other sites

Nie znalazłem w konfiguracji modułu opcji wyłączenia wyświetlania tytułu w sklepie. Próbowałem dostosować wygląd modułu do własnych potrzeb. 

 

Po zmianie kodu nadal wysokość kończyła się na poziomie znaku + (nawet ucinała go w połowie).

Wymusiłem wysokość w #sbs_block.

 

Jest plus ale czy się ktoś domyśli że trzeba go wcisnąć to już ciężko powiedzieć..

Szkoda że da się tego odseparować - w szablonie tytuł mi nie pasuje w ukłądzie mobilnym pasowało by żeby się wyświetlał.

 

Do tego szkoda że tło całego modułu się nie skaluje.

Link to comment
Share on other sites

moduł jest tak przygotowany aby był kompatybilny z robieniem responsywnych szablonów na bazie bootstrapa.

dostosowanie go do własnych potrzeb to nie jest problem, wystarczy tylko zmienić pewne nazewnictwo <div> i innych elementów modułu. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może te znaczy znać i wiedzieć co i gdzie podmienić aby było i działało poprawnie.

 

jeżeli chcesz, aby blok był rozwinięty ZAWSZE i nie chcesz tego nagłówka to:

- usuń <p class="title_block"></p> całkowicie

- zmień klasę <div class="block_content"> na inną, np. <div class="myblock_content"> lub usuń class="" całkowicie

odtąd moduł powinien być widoczny zawsze i na każdym urządzeniu (div nie będzie zwijany z uwagi na inną klasę lub jej brak)

 

 

Po zmianie kodu nadal wysokość kończyła się na poziomie znaku + (nawet ucinała go w połowie).

Wymusiłem wysokość w #sbs_block.

Jest to do zrobienia, wystarczy pustemu blokowi <p> nadać wysokość, ale chyab ten temat pominiemy, skoro założenie jest takie, aby tytułu nie było wcale.

 

 

Do tego szkoda że tło całego modułu się nie skaluje.

moduł standardowo jest bez tła. To tło które jest zdefiniowane na Twojej stronie to raczej droga modyfikacji, które do modułu zostały wprowadzone (style css)

 

aby tło które sobie ustawisz było automatycznie skalowane do wielkości bloku, do styli, które zmodyfikowałes (tam gdzie dodane zostało tło) dodaj kod:

-webkit-background-size: cover;
  -moz-background-size: cover;
  -o-background-size: cover;
  background-size: cover;

tak, aby wyglądało to mniejwięcej tak:

#sbs_block {
background: #242424 url('../img/sbs_block_bg.jpg');
padding: 10px;
-webkit-background-size: cover;
-moz-background-size: cover;
-o-background-size: cover;
background-size: cover;
}

odtąd tło będzie się skalować

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...