Jump to content
  • 0

Problem z atrybutami katalogów po uruchomieniu SSL


kroolic

Question

Witam, mam wersję

Wersja PrestaShop 1.6.0.8

Obecnie używany szablon default-bootstrap

 

po uruchomieniu SSL w całym sklepie, podczas dokonywania niektórych zmian w ustawieniach lub podczas dodawania i edytowania produktów w katalogu wyskakują mi fatal error z prawami dostępu do katalogów w katalogu CACHE/SMARTY/COMPILE - tutaj musze zmieniać chmod na 775, bo 771 ktory jest podaje blad, dotyczy to wielu katalogów

 

również IMG/

np:

 

Fatal error: Uncaught exception 'UnexpectedValueException' with message 'RecursiveDirectoryIterator

 

niektóre katalogi musiałem zmieniać na 777, bo inaczej podczas dodawania produktu nie mogłem wrzucić zdjęć, to również dotyczy modułów jak np. silder na główenj stronie, trochę się boję że te atrybuty są na 777, proszę o pomoc, gdzie jest problem,

Edited by kroolic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Oprucz chmod jest chown w linuxie serwer przewaznie dziala pod kontrola uzytkownika i teraz jesli nie ma zgodnosci z grupami uzytkownikow czytaj serwer www i np php to wtedy moga wystapic takie sytuacje.

Przyklad z liva na nazwie zaladowalem plik jako root z innego lina na ftp i na ftp zostal root serwer nie odali zapisow w katalogu a nagorsze ze na nazwie tego nie zmienisz i nie jest w stanie cachu zapisac np dla css i nie ladue... 

Podobna sytuacja moze byc u Cibie 

Jesli masz dostep do ssh ls -All

A tak to musisz przewaznie prosic admina serera zeby to poprawi sprawdzi to mozesz np fillezilla kolumna Owner

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

czy może mi ktoś polecić moduł galerii zdjęć z podziałem na podstrony, ponieważ mam do wstawienia ok 1500 zdjęć w różnych kategoriach, chciałbym je umieszczać najlpiej za pomocą modułu.

 

Drugie pytanie - jak na standardowym szablonie wykorzystać zaimplementowany skrypt jQuery do pokazania kilku zdjęć, aby z miniaturki otworzyło się zdjęcie w powiększeniu z możliwością przeklikania dalej i wstecz - dokładnie mechanizm który jest wykorzystywany do pokazania zdjęć produktu w sklepie,

 

dodam, że mam wersje 1.6.0.8, Obecnie używany szablon default-bootstrap

 

prestashop TinyMCE editor full uruchomiony

 

proszę o jakiś kodzik, dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...