Jump to content

Theme μεταφρασμένο στα Ελληνικά


Nick_K

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Έχω eshop και χρησιμοποιεί θέμα το οποίο έγινε μετάφραση στα ελληνικά, τώρα αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποια λίστα ή κάποιος τρόπος να δω ποια θέματα είναι μεταφρασμένα στα ελληνικά. Σκέφτομαι να αλλάξω θέμα και θέλω να δω αν υπάρχουν ήδη μεταφρασμένα θέματα ή αν θα πρέπει να ξανά μεταφραστεί εξολοκλήρου το καινούργιο θέμα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Δυστυχώς η Ελλάδα ως χώρα δεν έχει πολύ δυνατή παρουσία στην Presta, γι αυτό και σπάνια θα βρεις 100% χειροκίνητα μεταφρασμένο θέμα. Να βρεις λίστα με μεταφρασμένα θέματα δε νομίζω (να μη βάζω και το χερι μου στη φωτιά δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό). Μπορείς να εξάγεις την ήδη υπάρχουσα μετάφραση και να την κάνεις εισαγωγή στο νέο θέμα και θα μεταφράσεις μόνος σου τυχόν επιπλέον κομμάτια (πρόσθετα κτλ) ή θα πληρώσεις κάποιον άλλο να κάνει την αντίστοιχη δουλειά για εσένα. Καλή συνέχεια και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Edited by tapanda.gr (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Θα το ψάξω κι' άλλο αλλά απ' ότι καταλαβαίνω, αναλόγως με το τι θα μεταφραστεί από την εξαγωγή της υπάρχουσας μετάφρασης, θα κάνω εγώ την μετάφραση.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Ό,τι υπάρχει κοινό στα 2 θέματα και με την προϋπόθεση ότι έχει μεταφραστεί θα είναι έτοιμο. Έξτρα κομμάτια (νέα modules, επεξεργασμένα κομμάτια κώδικα) καθώς και ό,τι παλιό δεν έχει μεταφραστεί σε περιμένει να το μεταφράσεις...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...