Jump to content

[ÇÖZÜLDÜ] Hosting Değişimi Sonrası 403 Forbidden Hatası

t1tuzmen

Recommended Posts

Merhaba,

Eski kullandığım hosting firmasında yaşadığım bir takım sıkıntılardan dolayı hosting firmasını değiştirdim. Dün, yeni hosting firması eski hostingteki full yedeğimi aktardı. Normal web sitesi sorunsuz çalışıyor. Fakat subdomainde kurulu olan ve SSL sertifikası bulunan bayiler için kullandığım web siteme erişemiyorum. 

Sayfayı açtığımda "403 Forbidden  Access to this resource on the server is denied!" hatası alıyorum. SSL sertifika doğru yüklenmiş duruyor. Acaba hosting değiştiğinden kaynaklanan statik ip sorunu mu yoksa ben eksik birşeyler mi yapıyorum.

Daha önce hosting taşıma ile ilgili tecrübesi olan veya bu hata ile daha önce karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Edited by t1tuzmen (see edit history)

Arkadaşlar merhaba,

Hosting firması bir kaç ayar yaptı ve Şahin bey sizinde dediğiniz gibi SSL sertifikasını SSL Managerden tekrar yükleyince sorun düzeldi. Fakat daha sonrasında tüm sayfalara erişimde 404 hatası almaya başladım. Bunuda şu şekilde çözdüm. Yönetim panelinden SEO&URL yönetiminden "kullanıcı dostu url" seçeneğini kapattım ve yeniden açtım ve sorunum çözüldü. Şuan site tıkır tıkır işlemektedir.

Arkadaşlar merhaba,

Hosting firması bir kaç ayar yaptı ve Şahin bey sizinde dediğiniz gibi SSL sertifikasını SSL Managerden tekrar yükleyince sorun düzeldi. Fakat daha sonrasında tüm sayfalara erişimde 404 hatası almaya başladım. Bunuda şu şekilde çözdüm. Yönetim panelinden SEO&URL yönetiminden "kullanıcı dostu url" seçeneğini kapattım ve yeniden açtım ve sorunum çözüldü. Şuan site tıkır tıkır işlemektedir.

Merhabalar

Büyük ihtimalle taşırken .htaccess dosyasını almamıştınız. SEF URL yapısını kapatıp açtığınızda prestashop .htaccess dosyanızı yeniden oluşturuyor. Bu oluşturma sırasında üzerinde çalıştığı sunucuya göre özel bazı kurallar ekliyor. 

taşıma sonrası .htaccess dosyası da geldi, hemde harfi harfine :) çünkü cpanelde full backup almıştık. SEF URL konusunda haklısınız yeniden oluşturunca yeni sunucuya göre özel bazı kurallar eklemiştir. 

Teşekkür ederim.