Jump to content

Tworzenie nowego własnego modułu w Prestashop 1.6


Recommended Posts

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie stworzenia nowego modułu do Prestashop.

Jakie umiejętności należy posiadać aby napisać moduł który pozwala na:

Dostosowanie produktu za pomocą ComboBox'ów np.

 

Ilość

Rozmiar

Materiał

  | Własny

          | Kolor

                 | 2 kolory

                 | 1 kolor

                           | Żółty 

                           | Zielony

          | Gramatura

                          | Zbita

                          | Luźna

  | Domyślny

 

Z czego kolejne gałęzie drzewa powinny pojawiać się po wybraniu odpowidnio wcześnij.

W drzewie tym pojawiałyby się jeszcze takie pola jak zwykły inputText dla podania np. tekst nadruku oraz button do wczytania zdjęcia w celu nadruku.

 

Zmieniane parametry powinny mieć wpływ na cenę oraz np. zdjęcie gdzie prezentowane są kolejne elementy wybrane.

 

Jakieś propozycje modułów? Przeszukiwałem już trochę i nie umię doszukać się funkcjonalności mi odpowiadających.

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.

 

//Prawdopodobnie umieściłem temat w złym miejscu.

Proszę o przeniesienie. Dziękuję.

Edited by daniel0801 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ciężkie pytanie - edycja wydaje się łatwiejsza, ale musisz bardzo uważać żeby sobie nie schrzanić czegoś i nie położyć sklepu, natomiast jak napiszesz swój moduł (co jest trudniejsze, bo musisz znać budowę i wszystkie odwołania) to wiesz co i gdzie wsadzasz ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisał Matsu, Jeśli piszesz własny moduł to wiesz gdzie co jest. Natomiast jak przerabiasz czyiś już istniejący to musisz znać całą budowę i z jakich plików korzysta i gdzie one się znajdują. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że przy przerabianiu w moim przypadku formularza kontaktowego usunąłem o jeden średnik za dużo i wysypał mi się formularz podczas wysyłania wiadomości. 

Dlatego należy uważać co i gdzie się dopisuje. I przede wszystkim zrobić kopie, najlepiej całego prestashop ( nigdy nie wiadomo które plik będziesz musiał edytować) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moduł AWP nie spełnia moich wymagań. Czyli zależności od wybranej poprzedniej opcji. Poprostu tego nie ma. Chciałbym aby kolejne opcje pojawiały się po wyborze kolejnych. A przy zmianie wyżej znikały kolejne. Pisałem to twórców modułu i potwierdzili moje zdanie.

Ile kosztowałoby napisanie takiego modułu według moich wymagań? Byłby ktoś chętny?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...