Jump to content

home-page-tabs is bölümüne link ekleme

Recommended Posts

Merhaba,

Anasayfada bulunan yeni gelenler , popüler , çok satanlar gibi linkleri bulunan alana yeni link nasıl ekleyebilirim ? Mesela sınırlı stok yada fiyatı düşenler gibi.

Birde anasayfa ya home-page-tabs gibi başka bir bölüm daha nasıl ekleyebilirim ? Örneğin editörün seçimi yada vitrin ürünleri gibi.

Şimdiden teşekküler.

Cevap tatmin etmedi. Bende biraz araştırmaya girdim. Anladığım kadarı ile tab.tpl adında bir dosyamız var. Tema içerisindeki modül klasöründe ilgili modüllerin içinde tab.tpl adında bir dosya mevcut. Bu dosyanın içeriğini değiştirdiğimizde anasayfaki tab bölümündeki linklerde değişiyor. Küçük bir örnek olarak anasayfamızın tab bölümünde yeni ürünler linki bulunmakta. Bu linkin modülü de blockbestsellers adındaki klasör. Bu klasöre girdiğimizde tab.tpl adında bir dosya ile karşılaşıyoruz. Bu dosyayı değiştirin yeni ürünler linki de değişsin...

Sizin dediğiniz kadar basit değildir bu işlemler, zamanınızı ve enerjinizi boşuna harcamış olursunuz... 69 dolar gibi bir bütçe ile  istediğiniz özelliklere sahip mükemmel bir şablon satın alabilirsiniz...uzun zamandır prestashop le ilgiliyim...daha şimdiye kadar default şablon modifiyesi ile uğraşıp bitiren ve kullanan birine rastlamadım...eğer amacınız fantezi olsun diye eticaret sitesi açmak ise modifiye ile zaman harcaya bilirsiniz, zaten siteniz hiç bir zaman tam anlamı ile bitmeyecektir...ama bir an önce sitenizi açıp eticaret yapmak istiyorsanız..bu işin kolay yolunu bir önceki yazımda yazdım...

Kolay gelsin...

Yapı oldukça karmaşık haklısınız. 69 dolar da eticaret yapmak için düşünmeden verilebilecek bir rakam. Eticaret yapmanın dışında yapıyı enine boyuna bilmek ileride çıkacak yeni teknolojilere yeni yasalara yeni yaptırımlara olan adaptasyon sürecini kısaltıp prestashop kullanıcılarını bir adım ileriye taşıyacaktır diye düşünüyorum. Bu yüzden bu soruyu sordum. Bilgiler giriş seviyesi de olsa bir yol kat etmemizi sağlayabilir.

Yazdıklarınız için teşekkürler.

İyi çalışmalar. 

Cevap tatmin etmedi. Bende biraz araştırmaya girdim. Anladığım kadarı ile tab.tpl adında bir dosyamız var. Tema içerisindeki modül klasöründe ilgili modüllerin içinde tab.tpl adında bir dosya mevcut. Bu dosyanın içeriğini değiştirdiğimizde anasayfaki tab bölümündeki linklerde değişiyor. Küçük bir örnek olarak anasayfamızın tab bölümünde yeni ürünler linki bulunmakta. Bu linkin modülü de blockbestsellers adındaki klasör. Bu klasöre girdiğimizde tab.tpl adında bir dosya ile karşılaşıyoruz. Bu dosyayı değiştirin yeni ürünler linki de değişsin...

Doğru bir yaklaşım ile ilerliyorsunuz ama istedikleriniz bu kadar basit değil. TPL dosyasına atadığınız değişkenleri php dosyasında değiştirebiliyorsunuz. En azından orta seviyede PHP bilginiz varsa daha kolay olur.

• Create New...