Jump to content
  • 0

Error 500 Bankwire po potwierdzeniu zamówienia


mgmplay

Question

Witam

 

Po potwierdzeniu zamówienia - wybierając przelew wywala mi coś takiego: 

 

Can't load Order status
at line 174 in file classes/PaymentModule.php

168.
169.         $order_status = new OrderState((int)$id_order_state, (int)$this->context->language->id);
170.         if (!Validate::isLoadedObject($order_status))
171.         {
172.             PrestaShopLogger::addLog('PaymentModule::validateOrder - Order Status cannot be loaded', 3, null, 'Cart', (int)$id_cart, true);
173.             throw new PrestaShopException('Can\'t load Order status');
174.         }
175.
176.         if (!$this->active)
177.         {
178.             PrestaShopLogger::addLog('PaymentModule::validateOrder - Module is not active', 3, null, 'Cart', (int)$id_cart, true);

 

Pobranie, płątności błyskawiczne działają - problem jest tylko z Płatnością przelewem. 

 

Problem pojawił się po aktualizacji z 1.5.5 do 1.6.0.9

 

Po przeanalizowaniu wielu tematów na forum już ręcę opadają, a jak nie działało tak nie działa do teraz... Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam

 

Wcześniej ver, 1.3-1.5 nie trzeba było tego ustawiać

 

Nie było ustawione tam bankwire - teraz ustawione jest, ale nadal ten sam błąd, chyba że coś jest źle lub jeszcze należy coś ustawić ?

 

Na chwilę obecną dodałam: Status:oczekiwanie na płatność przelewem, szablon: bankwire

 

W konsoli błedów również to samo, error 500

 

 

MAM ROZWIĄZANIE:

 

Okazuje się, że naprowadził mnie inny post "Vekii" ( przepraszam, jeśli odmiana jest zła ) 

 

Wystarczyło zmienić w bazie danych na nr ID ten sam, który jest przypisany w statusach i niby wszystko ok, o ile coś zaraz nowego nie wylezie jak to w każdej kolejnej odsłonie presty, ale inaczej byłoby nudno :) 

 

Na razie problem zniknął i bankwire śmiga w porządku.

Edited by mgmplay (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hi! I have the same problem! I can't confirm my order and my presta tells the same bug, how can you manage it? 

 

Exactly: 

 

Check in admin: Orders -> statuses : if you have bankwire, if not - you must create it. 

 

The same ID you need have in database

 

So, if you have for example nr 15, go to the database and change:

 

in: ps_configuration -> ps_os_bankwire and enter value 15    ( 15 is an example of course ) 

 

---------------------

 

Myślę że wszystko jest jasne, ale na wszelki wypisze również po Polsku: 

 

W panelu admina po aktualizacji do 1.6 nie wiadomo czego, zniknał nam status z płatnością przelewem, więc został utworzony na nowo w ZAMÓWIENIA -> STATUSY pod przykładowym numerem 15 ( to będzie ID przelewu czyli bankwire ) 

 

W bazie danych pod pozycją : 

ps_configuration -> ps_os_bankwire należy w pole value przypisać dokładnie to samo ID czyli nasze przykładowe 15 i to wszystko 

 

Rozwiązanie zawdzięczam oczywiście zebranym do kupy postom moda VEKIA, ja tylko daje gotowe ( mam nadzieję ) przejrzyste rozwiązanie.

 

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...