Jump to content

header-container divi içine link ekleme

Recommended Posts

Merhaba,

Prestashop e-ticaret yazılımı editleme konusunda yeneyim. header-container css classında bulunan nav css classının içine link eklemek istiyorum. Örneğin sipariş takibi yada yardım linki gibi. Yada oturum aç linkini üye girişi ve üye ol olarak değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim ?

Teşekkürler.

Merhabalar

anadizin/themes/temanızınadı klasöründe .tpl uzantılı smarty dosyaları bulunur. HMTL tasarımı buradan değiştirebilirsiniz.

anadizin/themes/temanızınadı/css/global.css dosyası temanın ana şablon dosyasıdır. Buradan bahsettiğiniz style sheet düzenlemelerini yapabilirsiniz.

tpl dosyalarına baktığımda header.tpl dosyasını düzenlemem sorunumu çözecekmiş gibi gözüküyor. Fakat burada anlamadığım bir kod var. {hook h="displayNav"} kodu sütundaki iletişim, oturum aç, telefon no gibi linklerin tutulduğu yeri belirtiyor. Bu hook bölümü nerededir ? Yani ben header.tpl dosyasına yeni bir div ekleyip link vermektense displayNav bölümüne gideyim ve değişikliği orada yapayım istiyorum. 

<div class="nav">

<div class="container">
          <div class="row">
               <nav>{hook h="displayNav"}</nav>
          </div>
    </div>

</div> 

İlginiz için de ayrıca teşekkürler.

tpl dosyalarına baktığımda header.tpl dosyasını düzenlemem sorunumu çözecekmiş gibi gözüküyor. Fakat burada anlamadığım bir kod var. {hook h="displayNav"} kodu sütundaki iletişim, oturum aç, telefon no gibi linklerin tutulduğu yeri belirtiyor. Bu hook bölümü nerededir ? Yani ben header.tpl dosyasına yeni bir div ekleyip link vermektense displayNav bölümüne gideyim ve değişikliği orada yapayım istiyorum. 

<div class="nav">

<div class="container">
          <div class="row">
               <nav>{hook h="displayNav"}</nav>
          </div>
    </div>

</div> 

İlginiz için de ayrıca teşekkürler.

Merhabalar

Rica ederim

Hook alanları (modül yerleşim alanları diyebiliriz) burada çalışan her modül için farklı bir dosyada veya fonksiyonda olabilir. Orada iletişim bilglerinin bulunduğu modülün İletişim Bilgileri Bloğu isimli modül olması gerekiyor. 

Modülün içinde views/templates/hooks veya /front konumunda tpl dosyaları vardır. 

İyi şanslar

• Create New...