Jump to content
  • 0

Kolor czcionki opis kategori i kolor paska "nowy"


szafir21

Question

Tak jak w temacie .... szukam i nie moge odszukać tematu który by mi wyjasnil co mam zrobić aby zmienić kolor czcionki w opisie danej kategorii z bailej na czarną oraz kolor paska przy zdjęciu nowo dodanego produktu z blekitnego np na czerwony. :/

Link to comment
Share on other sites

52 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1) opis karegorii

category.css linia 4

.content_scene_cat {
border-top: 5px solid #333333;
color: #d7d7d7;
line-height: 19px;
margin: 0 0 26px 0;
}

zmianiamy color: #d7d7d7; na color: #000;


2) zmiana koloru paska "new" global.css linia 5851

.new-label {
font: 700 14px/12px Arial, Helvetica, sans-serif;
color: white;
background: #6ad4ff;
text-transform: uppercase;
padding: 9px 0 7px;
text-shadow: 1px 1px rgba(0, 0, 0, 0.24);
width: 130px;
text-align: center;
display: block;
position: absolute;
left: -33px;
top: 16px;
z-index: 1;
-webkit-transform: rotate(-45deg);
-ms-transform: rotate(-45deg);
transform: rotate(-45deg);
}

zmieniamy parametr background: #6ad4ff; np. na background:red;

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a gdzie dokladnie znajde ten plik ??

a co z tym blekitnym paskiem dodawanym przy nowych produktach ?? chce zmienic go na czerwony


a i czy mozna w danej kategorii zmienic ten kolor czcionki czy po zmianie we wszystkich zmieni sie na czarny ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ścieżki do wspomnianych plików:

/themes/default-botstrap/css/category.css

/themes/default-botstrap/css/global.css

 

co do zmian koloru opsiu kategori:

wprowadzając zmiany zostaną one zmienione globalnie, dla wszystkich kategorii

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Na danym elemencie strony ustawiamy kursor myszy.

2. Naciskamy prawy przycisk myszy.

3. Wybieramy opcję "Zbadaj element".

4. W inspektorze mamy wszystkie informacje. W prawym oknie inspektora jaki to plik css, po ustawieniu kursora na nazwie pliku wyświetli się pełna ścieżka do pliku.

 

Jak widać na załączonym obrazku przycisk "Dodaj do koszyka" na stronie produktu ma dużo różnych kolorów.

 

EXmIQxI.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Koledzy wszystko ok , fajnie że udzieliliście mi wskazówek i mogę teraz modelować sobie wszystko według uznania .... jest to prościejsze niż myślałam ale mam problemy opisane na zdjęciu poniżej z przykladami:

 

problem_z_przyciskami.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ad 1.

Oprócz global.css style są pobierane jeszcze z /modules/themeconfigurator/css/

theme2.css, theme3.css, theme4.css itd. w zależności jaki temat kolorów wybrałaś.

Jeśli niebieska ramka to chyba theme7.css.

I jest tam kolor ramki:

.button.ajax_add_to_cart_button {
  border-color: #327082;
}
 

Ad 2.

W product.css jest:

.box-info-product .exclusive:after {
    background: url('../img/border-1.gif') repeat-y scroll 0px 0px transparent;

Ten obrazek border-1.gif też trzeba podmienić na własny o zmienionym kolorze.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ad 1.

Twój sklep nie ma wybranego schematu kolorów poprzez theme configurator, także powinnaś zmodyfikować w global.css

.button.ajax_add_to_cart_button:hover {

    border-color: #01314e #004b74 #0079b6;

}

Ad 2.

/themes/default-bootstrap/img/border-1.gif - jest to niebieski piksel

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chłopaki pomocy !!!!  Wszystkie zmiany jakie dokonałam w kolorach przycisków itd znikneły i wróciły podstawowe kolory domyślnego szablonu presty a co najdziwniejsze nic nie dotykałam tylko wprowadzałam produkty !!!

W dodatku u znajomej widać niektóre przyciski po zmianie tak jak ja zmieniłam a niektóre tak jak podstawowe kolory !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziś wyszła nowa wersja 1.6.0.9 i z tego co pamiętam to masz prestę instalowaną przez instaltrona na linuxpl.

W konfiguracji instaltrona jest opcja automatycznego upgrade aplikacji i na pewno masz ją aktywną i masz już prestę 1.6.0.9 :)

To żadna tragedia, instaltron robi zawsze backup poprzedniej wersji i trzeba ją przywrócić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no właśnie już pisze z nimi ...... czyli co mam wczytać kopie zrobioną przez nich ale czy nadal bede miała preste 1609 czy wroce do 1608 ??

Chodzi mi o wygląd głównie ...... jakie zmiany są w nowej wersji ?? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie musisz pisać do administracji, sama w panelu obsługi konta na linuxpl możesz przywrócić poprzednią wersję.

W installatron masz zakładkę "Moje kopie zapasowe" i jest tam przycisk "przywróć tę kopię zapasową".

Presta wróci do wersji 1.6.0.8 z Twoim zmodyfikowanym szablonem.

W wyglądzie nie ma żadnych zmian.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dobra zmieniłam ustawienia aktualizacji na linuxpl i teraz czy dobrze zrozumialam ....... mam skopiować cały folder default-bootstrap np na swój dysk na komputerze za pomocą filezilla póżniej aktualizować preste przez ten moduł 1-click upgrade i na sam koniec skopiować spowrotem ten stary folder z mojego dysku na komputerze na serer za pomocą filezilla ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lepiej wykonać kopię szablonu poprzez:

Preferencje > Szablony > Dodaj szablon > Utwórz nowy szablon

Nowy szablon tworzymy poprzez skopiowanie wszystkich plików z default-bootstrap:

 

BmIxh1dl.jpg

 

Tak stworzony szablon nigdy nie zostanie nadpisany poprzez aktualizacje prestashop, a jest identyczny z szablonem domyślnym.

 

Następnie w Preferencje > Szablony wybieramy opcję "Advancent settings" i w opcji Katalog wybieramy "moj_szablon"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

ok zrobiłam wszystko co napisałem wyżej i teraz jak wchodzę na strone sklepu to mam jedynie całą biała strone i nic ..... a w preferencje->szablony jak kiedyś było zdjęcie szblonu który używałęm teraz jest ikona ze znakiem zapytania :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zapisać dobrze zapisałam szblon bo wyskoczyło mi potwierdzenie na zielono ale jak mam wczytać teraz ten zapisany szablon ??

jak wejde w preferencje->szablony->advancent setting to wyskakują mi puste pola do wypełnienia jak wkleiłeś obrazek wyżej 

wypełniam go tak 

2lm19ts.jpg

 

i widzicie jaki komunikat mi wyskoczył [górny lewy róg]

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a jakaś instrukcja dokładna jak to zrobić ?? domyślam się po twoim wpisie że przez filezille musze go pobrać na dysk i pózniej z dysku wybrać i zainstalować ......

 

1 gdzie na serewrze są zapisywane szablony w jakim katalogu ??

2 jak go póżniej zainstalować ??

Edited by szafir21 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

a jakaś instrukcja dokładna jak to zrobić ?? domyślam się po twoim wpisie że przez filezille musze go pobrać na dysk i pózniej z dysku wybrać i zainstalować ......

 

1 gdzie na serewrze są zapisywane szablony w jakim katalogu ??

2 jak go póżniej zainstalować ??

 

 

To ja się domyślam że musiałeś zrobić coś nie tak skoro przez filezille chcesz go pobierać. W pierwszej kolejności wchodzisz w zakładkę moduły, odszukujesz moduł "Importuj/eksportuj szablon" klikasz konfiguruj > wybierasz szablon do eksportu > klikasz eksportuj > następnie wybierasz dodatkowe ustawienia (lub nie) > i na koniec klikasz Wygeneruj archiwum teraz > po poprawnym wygenerowaniu powinno automatycznie pobrać szablon na komputer. Następnie w tym samym module importujesz ten szablon.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

takiego modułu nie znalazłam ale wyeksportowałam go poprzez preferencje->szablony->eksportuj szablon   i fakt zapisał mi się spakowany plik zipem na moim komputerze i teraz jak go zainstalować/importować ?? bo nigdzie nie widzę przycisku importuj/zainstaluj szablon

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie mogę tego modułu odszukać niestety :/

 

a gdy robię dodaj szablon wybieram plik zip który się zapisał przy eksportowaniu to wyskakuje mi komunikat

 

Theme Jubiler already installed.    

 

a czy może mieć wpływ na wyświetlanie strony  zmiana kodu autoryzującego (authinfo) dla danych abonenta??

bo otrzymałam taka wiadomość od dostawcy domeny :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W screenie powyżej widzę, że utworzyłaś szablon "Jubiler" kopiując go z default-bootstrap.

Teraz trzeba go ustawić jako aktywny.

W Preferencje > Szablony powinien pojawić się Twój szablon:

 

sFpUBjn.png

 

Wybierasz go opcją "Use this theme"

A następnie instalujesz moduły.

Wybierz moduły szablonu, które chcesz wyłączyć - tu wszystko odznaczasz.

 

XymAAvA.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak jak myślałam ....... usunełam szablon przeze mnie stworzony i powróciłam do kopii zapasowej z przed aktualizacji

Wszystko fajnie i postanowiłam jeszcze raz od początku stworzyć swój szablon  według tej instrukcji:

 

Lepiej wykonać kopię szablonu poprzez:

Preferencje > Szablony > Dodaj szablon > Utwórz nowy szablon

Nowy szablon tworzymy poprzez skopiowanie wszystkich plików z default-bootstrap:

 

BmIxh1dl.jpg

 

Tak stworzony szablon nigdy nie zostanie nadpisany poprzez aktualizacje prestashop, a jest identyczny z szablonem domyślnym.

 

Następnie w Preferencje > Szablony wybieramy opcję "Advancent settings" i w opcji Katalog wybieramy "moj_szablon"

 

Szablon został stworzony wyskoczył komunikat coplete.

 

Później preferencje-> szablony-> eksportuj motyw->wybrałam przez siebie stworzony->wyeksportowałam i zapisałam na dysku komputera

 

później wczytałam go w ten sposób preferencje->szablony->dodaj szablon->wczytałam plik zip zapisany wcześniej na komputerze 

 

znów wyskoczył komunikat że ten szablon jest już zainstalowany co dało w rezultacie biała strone zamiast sklepu i zniknięcie szablonu podstawowego w preferencje->szablony


jakieś pomysły co może być nie tak ?? bo chce aktualizować sklep ale bez zmiany wyglądu szablonu 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...