Jump to content

Instalacja modułu


Recommended Posts

Cześć

Mam pytanie

 

Jeżeli kupie moduł na oficjalnej stronie dodatków Prestashop przechodząc z menu mojego sklepu MODULES -> Modules i Themas Catalog to moduł zainstaluje mi się automatycznie ? Czy dostane plik w postaci zip-a i będę musiał go dodać do sklepu.

Dzięki za informacje

Link to comment
Share on other sites

szczerze mówiąc to oni nie patrzą na te pliki z instrukcją,

ja wpisuje:

"upload file in back office, open modules>modules tab and upload module file"

 

 

i przechodzi.... tak więc nie trzeba się zbytnio wysilać ;)

no chyba, że proces instalacji wymaga nieco więcej kroków

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przy wystawianiu modułu validator wyrzucił Mi informacje że nie posiadam etykiety @license ,  możesz mi podpowiedzieć na jakiej licencji sprzedawać dodatek? Co tu wpisać ? 

 

Druga sprawa czy jak zostawię trochę błędów w validatorze do dodatek wystawią  np :

Linia przekazująca  zmienne do metody ma 165 znaków,  a validator krzyczy że może mieć 150 .

Link to comment
Share on other sites

no i tu jest problem, bo oni akceptują tylko licencję:

 

{*

* 2007-2014 PrestaShop
*
* NOTICE OF LICENSE
*
* This source file is subject to the Academic Free License (AFL 3.0)
* that is bundled with this package in the file LICENSE.txt.
* It is also available through the world-wide-web at this URL:
* If you did not receive a copy of the license and are unable to
* obtain it through the world-wide-web, please send an email
* to [email protected] so we can send you a copy immediately.
*
* DISCLAIMER
*
* Do not edit or add to this file if you wish to upgrade PrestaShop to newer
* versions in the future. If you wish to customize PrestaShop for your
* needs please refer to http://www.prestashop.com for more information.
*
*  @author PrestaShop SA <[email protected]>
*  @copyright  2007-2014 PrestaShop SA
*  @license    http://opensource.org/licenses/afl-3.0.php  Academic Free License (AFL 3.0)
*  International Registered Trademark & Property of PrestaShop SA
*}

 

 

co jest absurdalne, bo taki dodatek można ściągnąć i sprzedawać dalej jako swój, 

bezsens, z którym jak dotąd nie wiadomo co zrobić.

 

trzymaj się validatora, jakikolwiek błąd eliminuje moduł z publikacji i rozciąga cały proces dodawania w czasie,

czasami trwa to tak długo, że staje się to powoli frustrujące :|

Link to comment
Share on other sites

no i tu jest problem, bo oni akceptują tylko licencję:

 

 

co jest absurdalne, bo taki dodatek można ściągnąć i sprzedawać dalej jako swój, 

bezsens, z którym jak dotąd nie wiadomo co zrobić.

 

trzymaj się validatora, jakikolwiek błąd eliminuje moduł z publikacji i rozciąga cały proces dodawania w czasie,

czasami trwa to tak długo, że staje się to powoli frustrujące :|

 

Nie czekałem na odpowiedź i dodałem coś takiego

/**
 * Flexsearch - Flexible search
 *
 * @author     Wulksoft <[email protected]>
 * @copyright 2014 WulkSoft
 * @license   See licence.txt
 */

W pliku licence.txt wrzuciłem licencje wygenerowaną przez strone typu "create licence online" i zostawiłem kilka błędów w składni, które w validatorze wyświetlały się na pomarańczowo, głównie:

-za długie linie przkazujące argument do funkcji (ponad 150 znaków)

-użycie w nazwie funkcji dolnego podkreślenia _postProcess() 

 

Jak myślisz co teraz z tym zrobić ?

Czekać na odpowiedź czy wrzucić nowy plik ?

Czy będzie jakaś informacja zwrotna z informacją co poprawić ? 

Link to comment
Share on other sites

Jako ciekawostkę podam, że jak pobierzesz do PHP CodeSniffera standardy kodowania określone przez Prestashop i zwalidujesz jakikolwiek oryginalny plik Prestashop (poczynając od index.php) to okazuje się, że żaden plik Prestashop nie spełnia standardów kodowania Prestashop :D

Link to comment
Share on other sites

Mam dodatek do IDE który na bieżąco wyświetla mi  błędy z CodeSnifera, po otworzeniu index.php zrobiło mi się aż czerwono w oczach, po za tym przy wrzucaniu dodatku musiałem dopisać module_key,  zgodnie z instrukcją w  podwójnych cudzysłowiach,  co też mi wygenerowało błąd w validatorze. 

 

Pierwszy raz wystawiam dodatek na sprzedaż i do końca nie wiem jak to działa, cały czas się uczę ale widzę że nie jest to takie różowe jak piszą w na stronie dodatków :).

Link to comment
Share on other sites

wgrałem moduł, na walidację czekałem około 19 dni. Moduł został odrzucony - problemem był fakt, że moduł znajdował się na stronie demo gdzie był likebox ze stroną mypresta, to im się nie spodobało. No to w takim razie przygotowałem stronę demo na której nie ma żadnych likeboxów, zmieniłem dane modułu, wysłałem do walidacji. Teraz czekałem nieco krócej, bo  nieco ponad 15 dni. Moduł odrzucili bo zamiast nowej strony demo sprawdzili starą gdzie wciąż był likebox. Wkurzyłem się delikatnie mówiąc i w uwagach do modułu napisałem wielkimi literami, że strona demo została zmieniona, i wysłałem moduł do walidacji raz jeszcze. Kolejne 15 dn - dopiero teraz analizowali moduł pod kątem błędów. Przyczepili się do tego, że zamiast Tools::getValue skorzystałem w jednym miejscu z $_POST['']..... wprowadziłem zmiany i po kolejnych dniach moduł został zaakceptowany.... ze starą stroną demo gdzie wciąż był likebox.

 

 

brak mi słów, dlatego oficjalny market olewam, szkoda czasu i nerwów.

Link to comment
Share on other sites

No to już widzę że będę miał kolejny problem, użyłem w kodzie czegoś takiego

foreach ($_POST as $key => $value)
	if (Tools::substr($key, 0, 17) == 'flexsearch_prefix')
	{
	        $criterion = new CriterionFlexSearch();
		$criterion->id_prefix = (int)Tools::substr($value, 2);
		$criterion->prefix = Tools::substr($value, 0, 2);
		$criterion->admin_name = CriterionFlexSearch::getNameFeature((int)Tools::substr($value, 2), $this->context->cookie->id_lang);
		$criterion->add();
	}

Mój dodatek z założenia ma być elastyczny w każdą strone i nie jestem w stanie przwidzieć jak użytkownik go skonfiguruje, a co za tym idzie jakie i ile parametrów przkeaże. Ciekawe co oni na to ? 

 

Dodatek wystawiłem w wersji 0.7.9 więc wezmę się nad rozwijaniem kolejnej wersji 0.8.0, a to co mi napiszą przy odrzuceniu 0.7.9 poprawie w wersji 0.8.1  :)

Link to comment
Share on other sites

Udało się  :D

 

Po 10 dniach validacji marketingowego i 7 dniach validacji technicznej wreszcie wystawili mój dodatek bez żadnych ale :).

 

Zapraszam do recenzji, bądźcie dla mnie wyrozumiali gdyż jest to mój pierwszy komercyjny program i to w języku z którym nie miałem większej styczności.

 

Dodatek jeszcze ubogi, ale na pewno będzie dalej rozwijany. 

 

http://addons.prestashop.com/pl/wyszukiwanie-filtrowanie-moduly-/17298-flexsearch.html

Link to comment
Share on other sites

Na razie tak,w kolejnych wersjach będą dodawał kolejne możliwości wyboru.

 

Na razie skupiłem się nad stworzeniem szkieletu programu, który pozwoli Mi rozbudować kolejne wersje  i sprawdzeniem na jakiej zasadzie wystawia się dodatki.

 

Teraz muszę popracować nad ajax-em w back-office i obsługą wielu języków.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...