Jump to content
  • 0

preferencje SEO & URL - adres sklepu


szkut

Question

Witam,

 

Przez przypadek zmieniłem w: preferencje seo & url --> ustaw url sklepu --> (druga linijka) domena SSL - to pole zostało edytowane z www.kuguar.pl -> na coś innego.

 

po czym cały sklep się sypnął i przestał działać:


Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.2.16 (Unix) mod_ssl/2.2.16 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 DAV/2 mod_bwlimited/1.4 Server at www.kuguar.pl Port 80

W jaki sposób to odkręcić? Proszę o pomoc.

 

Log z xPanel X:

[Wed Apr 23 12:20:47 2014] [alert] [client 157.55.33.47] /home/kuguar/public_html/.htaccess: RewriteCond: bad flag delimiters
[Wed Apr 23 12:20:47 2014] [alert] [client 157.55.33.47] /home/kuguar/public_html/.htaccess: RewriteCond: bad flag delimiters
Edited by szkut (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

tak nie mam dostępu do BO.

 

odnalazłem tą ścieżkę w myphp admin, niestety po zmianie na www.kuguar.pl - nadal wyskakuje błąd.

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.2.16 (Unix) mod_ssl/2.2.16 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 DAV/2 mod_bwlimited/1.4 Server at www.kuguar.pl Port 80

czy są jeszcze inne ścieżki w bazie danych odpowiadających za ten wpis? chyba, że w nieumijętny sposób go zapisałem, czy trzebo to jakoś potwierdzić? Osobiście wszedłem kliknołem lewym klawiszem myszy podświetliło mi się, wpisałem ręcznie enter i tyle - nie znalazłem żadnego przycisku zatwierdź.

post-779505-0-69956300-1398274068_thumb.jpg

Edited by szkut (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziwna sprawa albo ze mną coś jest nie tak albo nie wiem co źle robię. w ftp odnalazłem opcje szukaj wpisujac htaccess znajduje mi go w wielu folderach między innymi tak jak napisał karolwild w public_html, ale szukając go "ręcznie" go tam nie ma!

 

Odnośnie raportowania błędów /home/kuguar/public_html/config/defines.inc.php w tym pliku zmieniłem tak jak w linku na true, ale wpisując adres presty lub sklepu wykakuję ta sama informacja o błędzie jak poprzednio.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zgadza się - wcześniej przeglądałem tylko menadzer ftp gdzie nie było takiej opcji, ale gdy się go uruchamia z poziomu cPanel X to w okienku przed otworzeniem było do zaznaczenia czy ma pokazywać ukryte pliki.

 

dziękuję - po usunięciu htaccess działa.

 

odnośnie trybu debugowania w jaki sposób on dokładnie działa? mam rozumieć, że w przypadku gdy na stronie coś nie gra np zdjcie, które jest na serwerze jest nie widoczne na stronie - to on w tym miejscu pokaże jakąś informacje?

 

czy jest jakiś adres/zakładka, która opisuje na zasadzie kodu co jest nie tak?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

odnośnie trybu debugowania w jaki sposób on dokładnie działa? mam rozumieć, że w przypadku gdy na stronie coś nie gra np zdjcie, które jest na serwerze jest nie widoczne na stronie - to on w tym miejscu pokaże jakąś informacje?

tryb debugowania pokazuje ewnetualne błędy w php lub smarty, lub w zapytaniach sql.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W takim razie gdzie one są zapisywane.

My sql - mam dostęp w panelu - tutaj powinienem odnaleźć, a php? - przypuszczam, że generuję plik, ale gdzie się on znajduję?

 

po włączeniu raportowania błędów - błędy nigdzie się nie zapisują - tylko wyświetląją w trakcie przeglądania sklepu.

 

zapis logów to kwestia ustawień hostingu, nie prestashop.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

Chciałbym dowiedzieć sie na temat konfiguracji SEU&URL w tym poscie bo temat dotyczy właśnie tej konfiguracji:

 

Proszę mi wyjaśnić jak to w końcu jest z ustawieniem nazwy jak najlepiej od początku postawienia sklepu mam bez www. i https http tylko samą domenę ,,domena.com "

 

Chciałbym żeby na stronie mieć http ale teraz obawiam sie nad zmianami . Jak to się ma w końcu z pozycjonowaniem strony jak nie wprowadziłem www w USTAWIENIACH URL

 

SKLEPU

 

Domene sklepu mam bez www

Domena SSL mam też bez www https

 

Teraz mam przekreśloną kłódkę na stronie i gdy klient chce sie zarejestrować widnieje informacja że jest nie zabezpieczone :/ to chyba odstrasza klientów

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zobacz co powoduje ze masz przekreśloną kłódkę. Stosowanie www to przeżytek teraz im krótsza nazwa tym łatwiej klientowi ją wpisać w pasek, ludzie są coraz bardziej leniwi na kominikatorach to widać szczególnie jak np skracają 4 literowe słowo będę do bd :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie ma czegoś takiego jak domena z www i bez www. Domena to jest domena, czyli domena.com, domena.pl itp.

A www może być rekordem A w konfiguracji DNS, lub subdomeną.

A subdomena www może wskazywać na ten sam katalog co domena, albo na zupełnie inny.

 

Jak masz poprawnie skonfigurowane DNS, to czy wpiszesz www.domena.com czy domena.com to wsio ryba, znajdzie Twoją stronę.

Na pozycjonowanie u googla nie ma to żadnego wpływu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...