Jump to content

číslování faktur (objednávek)


ghostrider

Recommended Posts

Mám takový problém. Již jedu s obchodem na ostrý provoz, ale při upravách jsem udělal objednávky, sice jsou smazané, ale ne z db a nyni mam prvni objednavku a ma cislo 17. Bude nekdo ochoten mi poradit? Popripade se financne odmenim. Specha.



Zdravím.
Jestli to chápu dobře, tak objednávky z DB smazány jsou, ale v databázi se musí provést nastavení AUTO_INCREMENT (vygenerování následujícího ID objednávky). Takže spusťte na Vaší DB níže uvedený script.

ALTER TABLE `ps_orders` AUTO_INCREMENT = 1;
Link to comment
Share on other sites

Mám takový problém. Již jedu s obchodem na ostrý provoz, ale při upravách jsem udělal objednávky, sice jsou smazané, ale ne z db a nyni mam prvni objednavku a ma cislo 17. Bude nekdo ochoten mi poradit? Popripade se financne odmenim. Specha.



Zdravím.
Jestli to chápu dobře, tak objednávky z DB smazány jsou, ale v databázi se musí provést nastavení AUTO_INCREMENT (vygenerování následujícího ID objednávky). Takže spusťte na Vaší DB níže uvedený script.

ALTER TABLE `ps_orders` AUTO_INCREMENT = 1;


Ještě jedna věc. Pokud se jedná o ostrou objednávku, kterou již nemůžete smazat a chcet aby měla id = 1, tak spusťte tyto scipty na DB. Provedou přečíslování ID objednávky. Do scriptu, který jsem poslal před tím, dejte místo 1, hodnotu 2. To zajistí, že další objednávka bude mít ID 2.

UPDATE ps_orders SET id_order = 1 WHERE id_order = 17;
UPDATE ps_order_detail SET id_order = 1 WHERE id_order = 17;
UPDATE ps_order_history SET id_order = 1 WHERE id_order = 17;

Případně další tabulky "order".
Link to comment
Share on other sites

Tak jsem spustil tento script:

UPDATE ps_orders SET id_order = 1 WHERE id_order = 17;
UPDATE ps_order_detail SET id_order = 1 WHERE id_order = 17;
UPDATE ps_order_history SET id_order = 1 WHERE id_order = 17;

objednavka se zmenila z id17 na id1, ale pdf faktura je stale č.IN000017, ale ta se asi uz neda ovlivnit. Jenze do faktury mi pribyly dve uplne zvlastni polozky:

-- iPod touch - Capacité: 32Go
469,00 Kč 1 0 469,00 Kč
-- Écouteurs à isolation sonore Shure SE210
149,00 Kč 1 0 149,00 Kč

takze jsem jeste vic v prdel- :-)))

Docela me to jako stve, jde mi o to, kdyz spustim scirpt:

ALTER TABLE `ps_orders` AUTO_INCREMENT = 2;

Bude dalsi objednavka 2 a pak dalsi 2,3,4,5,6,7 ... a bude to i na fakture respektive jeji cislo?

Jde mi o to aby se neco nepo.ralo jako vyse ...

Link to comment
Share on other sites

Tak a je tu presne to co jsem si myslel, uplne spatne!

Ted mi prisla dalsi objednavka, clovek nakoupi zobzi za 1500,- Vse probiha dobre, ale me prijde do BO a i pak jemu faktura a ma tam pridane navic polozky ktere ani neobjednal, faktura ja na mnohem vyssi castku!!! Pritom v potvrzovacím mailu objednavky je to dobre!!! Ale faktury jsou nesmyslne!!! A i potom v BO v sekci objednavky v dane objednavce!!! Timto prosiiiiim vsechny jenz muzou, prosim opravdu o pomoc jsem zoufaly ... nevim si rady!!!

Link to comment
Share on other sites

Tak a je tu presne to co jsem si myslel, uplne spatne!

Ted mi prisla dalsi objednavka, clovek nakoupi zobzi za 1500,- Vse probiha dobre, ale me prijde do BO a i pak jemu faktura a ma tam pridane navic polozky ktere ani neobjednal, faktura ja na mnohem vyssi castku!!! Pritom v potvrzovacím mailu objednavky je to dobre!!! Ale faktury jsou nesmyslne!!! A i potom v BO v sekci objednavky v dane objednavce!!! Timto prosiiiiim vsechny jenz muzou, prosim opravdu o pomoc jsem zoufaly ... nevim si rady!!!


Ja bych to resil tak ,ze bych hold ty 2 objednavky nejak vyresil se zakaznikem.
Pote bych smazal v DB vse (faktury,objednavky , kosiky....)
nekde to tady je.

mozna tohle pomuze...
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/24710/modules___code_contributions/module_delete_test_orders

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/16427/P0/modules___code_contributions/i_need_module_that_i_can_delete_order_from_the_orders_page
Link to comment
Share on other sites

Mám takový problém. Již jedu s obchodem na ostrý provoz, ale při upravách jsem udělal objednávky, sice jsou smazané, ale ne z db a nyni mam prvni objednavku a ma cislo 17. Bude nekdo ochoten mi poradit? Popripade se financne odmenim. Specha.



a jak jsi vymazal objednavky??? ja tam vidim jen moznost stornovat
Link to comment
Share on other sites

Mám takový problém. Již jedu s obchodem na ostrý provoz, ale při upravách jsem udělal objednávky, sice jsou smazané, ale ne z db a nyni mam prvni objednavku a ma cislo 17. Bude nekdo ochoten mi poradit? Popripade se financne odmenim. Specha.



a jak jsi vymazal objednavky??? ja tam vidim jen moznost stornovat


Najeď si v FTP do složky "Admin" (popř. pokud ji máš přejmenovanou, tak do té přejmenované admin složky), zde ve složce "tabs" vyhledej soubor "AdminOrders.php" a edituj ho buď v poznámkovém bloku, nebo lépe v Notepadu++ nebo PsPadu tak, že pod:
         $this->table = 'order';
        $this->className = 'Order';
        $this->view = 'noActionColumn';
       $this->colorOnBackground = true;


přidáš řádek:

    $this->delete = true;



Pokud tam již tento řádek máš, tak stačí změnit $this->delete = false; na $this->delete = true;

Když pak najedeš v e-shopu do administrace, budeš tam mít v seznamu objednávek u každé i tlačítko pro smazání dané objednávky...

Link to comment
Share on other sites

škoda že zatím nikdo nepostnul takhle snadný postup i pro přidání zboží do objednávky :-) :cheese:

to bronikus: no hledal jsem ale jediny co sem nasel byl modul new order - placeny... mozna nepouzivam spravny slova nebo je to pojmenovany nejak jinak...heldal jsem slova jako edit order/invoice atd...vcetne add product a na nic pouzitelnyho sem nenatrefil

Link to comment
Share on other sites

škoda že zatím nikdo nepostnul takhle snadný postup i pro přidání zboží do objednávky :-) :cheese:


Tohle už dávno funguje, koukni se na moduly ve frankofonní části diskuzního fóra! Pakliže k již proběhnuté a odeslané objednávce v e-shopu chceš dodatečně něco přihodit, lze tam nastavit i čas dokdy je to možně, např. 60 min. 12 hod. nebo 1 den. apod.
Link to comment
Share on other sites

škoda že zatím nikdo nepostnul takhle snadný postup i pro přidání zboží do objednávky :-) :cheese:


Tohle už dávno funguje, koukni se na moduly ve frankofonní části diskuzního fóra! Pakliže k již proběhnuté a odeslané objednávce v e-shopu chceš dodatečně něco přihodit, lze tam nastavit i čas dokdy je to možně, např. 60 min. 12 hod. nebo 1 den. apod.


Mohu se zeptat na konkrétní název modulu? Není snadné procházet frankofonní fórum a nerozumět ani slovu... :(
Link to comment
Share on other sites

Dobrý, pravidelně updatovaný a pěkně rozčleněný seznam modulů do presty najdeš tady (máš tam rovnou i google překladač, takže si můžeš krásně i přeložit):
http://www.prestatools.com/list/

Jinak na to smazání objednávek budou asi tyhle moduly:
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/24710
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/18231

Ten druhý, deletesingleorder, jsem zkoušel v Prestě 1.2 a tam mi tuším nefungoval nebo dělal neplechu... Nakonec mažu objednávky jen tou úpravou php souboru, jak jsem psal výše, abych měl v administraci pořádek... jestli pak zůstávají v databázi je mi už celkem jedno ;)

Link to comment
Share on other sites

Můj dotaz směřoval na modul pro přidání zboží do objednávky. Například když se se zákazníkem dohodneme, že mu pošleme něco jiného, než si objednal (třeba když objednané zboží není skladem a existuje jiná varianta). Pak potřebujeme v administraci změnit jednu nebo více položek v objednávce. V seznamu modulů jsem nic takového nenašel, ale díky za něj.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zdravím lidi,

rád bych tohle téma pootevřel.

Co se týká možnosti smazat objednávku, funguje mi řešení s úpravou PHP.
Řeším ale to, že sice objednávku smažu, ale následující objednávka má číslo o jedno vyšší, než ta, kterou jsem smazal. Jak, prosím Vás, docílit toho, aby to číslo nové objednávky bylo takové, jako číslo té co jsem smazal?
Jde mi o to, že si občas chci prověřit, jestli vše funguje, takže si udělám zkušební objednávku, a abych v tom pak měl pořádek, chci ty testovací objednávky mazat.
S tím souvisí možná ještě jeden dotaz, na který jsem zde nenašel odpověď nebo jsem jej přehlídl:
jak upravit číslování faktury je jednoduché, v administraci jsem si nastavi 2010000X, dá se někde nastavit, aby i objednávka měla takovýto formát?

Děkuji za odpovědi.

Link to comment
Share on other sites

Zdravím lidi,

rád bych tohle téma pootevřel.

Co se týká možnosti smazat objednávku, funguje mi řešení s úpravou PHP.
Řeším ale to, že sice objednávku smažu, ale následující objednávka má číslo o jedno vyšší, než ta, kterou jsem smazal. Jak, prosím Vás, docílit toho, aby to číslo nové objednávky bylo takové, jako číslo té co jsem smazal?
Jde mi o to, že si občas chci prověřit, jestli vše funguje, takže si udělám zkušební objednávku, a abych v tom pak měl pořádek, chci ty testovací objednávky mazat.
S tím souvisí možná ještě jeden dotaz, na který jsem zde nenašel odpověď nebo jsem jej přehlídl:
jak upravit číslování faktury je jednoduché, v administraci jsem si nastavi 2010000X, dá se někde nastavit, aby i objednávka měla takovýto formát?

Děkuji za odpovědi.


V DB v tabulce orders přenastavit autoindex tedy o jedno číslo menší, pokud tam smažeš nějakej řádek. Co se týče formátu číslování v db, databáze neumí vzestupně číslo v alfanumerickým formátu, čili pouze čísla. Ale za to tam třeba můžeš nastavit 001001100 jak budeš chtít, všechno je to ve stejné tabulce orders a autoindexu.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dobrý den, a když potřebuju, aby první objednávka začínala např. od čísla 3000, tak na to poslouží toto?

ALTER TABLE `ps_orders` AUTO_INCREMENT = 3000;

Pak další objednávka bude mít číslo 3001?

 

 

Mám prestu 1.4.5.1

 

 

Děkuji za odpověď

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 11 months later...

Zdravím, nevím jestli se to tu řešilo, ale koukal jsem že moc spolu nekorespondují čísla objednávek a čísla faktur. Respektive když si stáhnu modul který mi čísluje objednávky numericky a skočí mi do systému objednávka která je bez faktury (platba šekem nebo převodem) a poté objedná někdo zas klasicky na dobírku, tak číslo objednávky je v pohodě ale číslo faktury je o jedno nižší. Po nějakém čase provozu se tímto úplně rozhodí číslování..

Jde mi o to, že pokud po čase zákazník bude zboží např. reklamovat, už nebude někde hledat v mailu potvrzení atd,ale veme fakturu a nadiktuje mi číslo faktury, podle kterého já jeho objednávku nenajdu, protože nekoresponduje s číslem objednávky... řešili jste to někdo?

 

Ps: u klasické presta faktury je číslo objednávky, nicméně ta je nepoužitelná, tudíž jsem zakoupi modul česká faktura, který je super, ale není tam číslo objednávky.

 

Díky za odpověď

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Najeď si v FTP do složky "Admin" (popř. pokud ji máš přejmenovanou, tak do té přejmenované admin složky), zde ve složce "tabs" vyhledej soubor "AdminOrders.php" a edituj ho buď v poznámkovém bloku, nebo lépe v Notepadu++ nebo PsPadu tak, že pod:

$this->table = 'order';         $this->className = 'Order';         $this->view = 'noActionColumn';        $this->colorOnBackground = true;
přidáš řádek:

$this->delete = true;

Pokud tam již tento řádek máš, tak stačí změnit $this->delete = false; na $this->delete = true;

 

Když pak najedeš v e-shopu do administrace, budeš tam mít v seznamu objednávek u každé i tlačítko pro smazání dané objednávky...

 

A v Prestě 1.6. ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mám dotaz. Loni na začátku roku jsme měnili číslování faktur aby začínalo od 10000 a letos sme chtěli aby začínalo od čísla 20000, ale když jsem zadal ve fakturach aby začal od čísla 20000, tak to letos ignoruje. Koukal jsem do modulu česká faktura který máme též nainstalován a tam možnost úpravy čísel není. Nevíte někdo v čem je háček?? Děkuji

Link to comment
Share on other sites

Ja by som zase potreboval zistiť ako pre rok 2015 vynulujem číslo faktúr. Skúšal som to vo faktúrach. Mám tam preffix FV2014 a zmenil som ho na FV2015, číslovanie som zmenil z 0 na 1 no vyhlásilo chybu že číslo nemôže byť menšie než posledné číslo FA, preffix to zobralo.

 

Ako teda vynulujem FA aby som s číslom išiel v tomto roku od 1?

Ďakujem za info.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zdravím Vás

 

Ja mám tiež problém s číslovaním faktúr. Doteraz som si faktúry čísloval manuálne v externom programe. Avšak teraz som zakúpil modul slovenská faktúra aby som už nemusel manuálne vytvárať faktúry. V bo vo faktúrach som nastavil aby číslovanie začínalo od 68 ale absolutne to prestashop ignoruje čísluje si to aj tak od začiatku od kedy som zapol faktúry. Viete mi s tým prosím niekto pomôcť?

 

Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...