Jump to content

Prestashop 1.5.4.1 wydane!


vekia

Recommended Posts

Przynam Ci szczerze, że nie jesteś pierwszą osobą z tym błędem o aktualizacji do 1.5.4.1

masz dostęp do starych styli css ? ( z poprzedniej wersji )

 

 

piszę właśnie nowy artykuł na podstawie Twojego sklepu ;)

Link to comment
Share on other sites

yyy, ja mam inne opcje, ale zacznij sobie od środowiska testowego (sandbox) i najpierw sprawdź czy wszystko działa.

 

niestety po wybraniu płatności payU przechodzi na stronę potwierdzenia zamówienia a tam:

 

Wystąpił błąd podczas procesowania zamówienia.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc, nie wiem jak Ci pomóc;/

 

 

Wszystko dobrze zainstalowałeś ? modules do modules, tools do tools i te luźne pliki na główną ?

 

luzne pliki na główną ? :D o tym nic nie wiem

 

A co masz w payu.pl na swoim koncie ustawione w punkcie płatności w adres do raportów ?

Link to comment
Share on other sites

3 pliki .md oraz 1 plik .gitignore ja to wrzuciłem do folderu ze sklepem.

 

Dobra przerzuciłem ale tych chyba nie trzeba (-:

 

Powiedz proszę co masz w payu.pl na swoim koncie ustawione w punkcie płatności w adres do raportów ?

Link to comment
Share on other sites

nie ma czegoś takiego jak adres raportów

 

A no widzisz , ja nie wiedziałem że to musi być jako checkout miałem ustawione Płatności - Express Payment dlatego coś szło nie tak, teraz jest ok , dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobry!

Gdzie można zgłaszać błędy polskiego tłumaczenia? Tłumaczenie dostarczane od razu po upgrade czy czystej instalacji jest w ogóle niekompletne. Zainstalowałem więc tłumaczenie do Presty przez zaplecze za pomocą opcji aktualizacji tłumaczenia. Jest trochę błędów, a niektóre są bardzo rażące. Szczególnie należałoby poprawić błędy tłumaczenia w dymkach na górze zaplecza (nowe zamówienia, klienci, wiadomości).

Link to comment
Share on other sites

Dobry!

Gdzie można zgłaszać błędy polskiego tłumaczenia? Tłumaczenie dostarczane od razu po upgrade czy czystej instalacji jest w ogóle niekompletne. Zainstalowałem więc tłumaczenie do Presty przez zaplecze za pomocą opcji aktualizacji tłumaczenia. Jest trochę błędów, a niektóre są bardzo rażące. Szczególnie należałoby poprawić błędy tłumaczenia w dymkach na górze zaplecza (nowe zamówienia, klienci, wiadomości).

 

skontaktuj się z:

http://www.prestashop.com/ajax/pages/translation_contributors.php?iso=pl&lang=Polish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj zaktualizowałem prestę z 1.5.3.1 do 1.5.4.1 o wystęuje problem z tłumaczeniem koszyka, taki jak w wersji 1.5.4.

 

Aktualizacja przez autoupdate.

 

Plik języka "pl" potłumaczony, zaś na stronie brak tłumaczeń.

 

Spotkał się ktoś z tym problemem?

Edited by iksmodiw1 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - zmiany były wprowadzane ręcznie w pliku pl ? polecam używać narzędzia do tłumaczeń, które jest wbudowany w prestashop.

 

Przy okazji zapytam: mówimy o defaultowej skórce prestashop?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - zmiany były wprowadzane ręcznie w pliku pl ? polecam używać narzędzia do tłumaczeń, które jest wbudowany w prestashop.

 

Przy okazji zapytam: mówimy o defaultowej skórce prestashop?

 

Zrobiłem update presty. Żadnych zmian nie wprowadzałem. Chodzi o template default. Po ręcznym podglądzie pliku z tłumaczeniami jest ok. Zaś na stronie są po angielsku.

 

Aby skorzystać z tłumaczenia po przez stronę nie mogę ponieważ parametr max_input_vars w php jest ustawiony na 1000.

Link to comment
Share on other sites

Poradziłem sobie, na localhost maiłem instalacje presty, pozmieniałem tłumaczenia poprzez stronę i wgrałem plik na serwer.

 

Rzeczywiście brakowało tłumaczeń tych fraz.

 

I tak muszę napisać do obsługi z zapytaniem o ten parametr, ponieważ tłumaczenia poprzez przeglądarkę są łatwiejsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wpierw zaktualizowałem do 1.5.4.1, wgrałem na nowo paczkę językową i po niej większość maili ma złe kodowanie, pojawił się błąd:

close.png

Nie mozna zapisać pliku języka dla tematów e-maili, ścieżka to: /home/dumledor/domains/ad-al.pl/public_html/sklep/themes/default/mails/pl/lang.php
a w jednym z maili jest jakaś dziwna formułka: #ct%1$s #tc%2$s, która nie generuje żądanej wartości.
Link to comment
Share on other sites

Cześć

 

Przekopałem się przez wszystkie e-maile z PS 1.5.4.1 i poprawiłem co się dało. Paczka z wiadomościami dostępna jest w tym temacie na forum http://www.prestashop.com/forums/index.php?/topic/255450-darmowe-szablony-wiadomosci-e-mail-dla-prestashop-1541/ i na GitHub-ie https://github.com/PiotrKaczor/PrestaShop-polskie-e-maile zapraszam do przetestowania i komentowania.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...