Jump to content

Aktualizace - update


jirben

Recommended Posts

Zdravím,

potřeboval bych prosím poradit. Nyní jak vyšla nová verze Prestashopu, tak nevím jak to mám aktualizovat. Zkoušel jsem to skrze nějaký modul, který využívá automatickou aktualizaci ale hodilo mi to hodně chyb, takže budu nucen udělat ruční aktualizaci.

 

Poradí někdo jak se to dělá a co musím udělat?

 

Děkuju

Link to comment
Share on other sites

Moc informací ohledně ruční aktualizace jsem nenašel. Akorát jsem četl, že při každé aktualizaci se musí dělat nová databáze, stará mazat pak zase kopírovat a to mi přišlo zvláštně složitý ... tak bych rád věděl jak se věci mají ...

Link to comment
Share on other sites

Mám verzi. 1.5.2.0, šablona je original - nijak upravovaná. Na update jsem použil modul 1-click upgrade. Pokud využiju tento modul a provedu aktualizaci (dostupnou - co modul našel), tak se v podstatě nic nestane. Po aktualizaci mi furt prestashop hlásí abych si stáhl novou verzi. Na mých stránkách se stále ukazuje, že je obchod nedostupný protože se tam provádí aktualizace a během samotného updatu mi 1-click upgrade napsal tyto chyby:

 

 

error when trying to add ..... \img\l\fr-default-thickbox_default.jpg to archive img\l\fr-default-thickbox_default.jpg.

Link to comment
Share on other sites

ano modul moc nefunguje , tudiz je nutny manualni postup.

neni slozity .. co potrebujes :

 

1 ZALOHA SQL databaze

2 ZALOHA presty kterou mas nainstalovanou

 

bez techto dvou veci neni mozne se docehokoliv poustet

žádna nova databaze se davat nemusi( system si ji vytvori sam )

 

co tedy potrebujes : pristup ftp na tvuj hosting / dobre je mit i k sql ( ale teoreticky kdyz nenastane problem tak tam nebudes muset vubec chodit )

stahni aktualni verzi extraktuj.

 

prekopiruj ze stare do nove verze toto:

 

/mails.

/img

/download and /upload.

/classes ( pouze paklize jsi neco pridaval paklize ne tak tuto slozku nekopiruj a nech ji byt)

a z /config. pouze settings.inc.php

paklize nemas upraveny preklad od sebe tak ja nemenim pak si stahnu jiz upravenou(paklize ano tak ze soucasne presty muzes vyexportovat tvuj jazyk ( najdes v menu)

 

no a to je vse .... cele to nahraj na local / nebo tvuj hosting ..pote jdi do slozky install/upgrade/upgrade.php a zkopiruj jeho url a dej do prohlizece (paklize jsi to dal na svuj hosting rovnou umaz si v radku ftp... proste zacni nazvem tve domeny (provede se upgrade ) paklize bude vse ok. Pak vymaz pouze slozku INSTALL a prejmenuj si admin na to co mas ted . HOTOVO

prace na 5 min plus zalohovani/nahravani ume to bylo 20 minut

zde je oficialni navod http://doc.prestashop.com/pages/viewpage.action?pageId=5374295

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...