Jump to content

SMTP Mail Hatası

siteuye

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar;

Prestashop 1.31 versiyonunu www.websahibi.com serverine kurdum. Kurulumda vesaire bir sorun yok. Ama iletişim sayfasından mesaj gönderilmeye çalışılınca "

Mesaj gönderme anında bir hata oluştu

" hatası veriyor. Ve haliyle mesaj gönderilemiyor. Server yetkilierine yazdım SMTP doğrulaması olmadan mail gönderemezsiniz dediler. Ama prestashopta böyle bir ayar mevcut değil. Günlerdir bu sorunu çözmeye çalışıyorum ama bir türlü becermedim. Bu sorunu benden başka yaşayan arkadaşlarda mutlaka olmuştur. Sorunu nasıl çözdüklerini anlatır ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim. By arada server yetkilileri prestashopta smtp doğrulaması olmadan mail gönderilemeyeceğini ama phpmailer pluginini kullanabileceğimi söylediler. O plugini buldum indirdim bilgisayarıma. İçeriğine göz attım ama malesef PHP tecrübem çok az o yüzden sorunu çözemedim. İster prestashop üzerinden ister phpmailer plugini üzerinden olsun hiç fark etmez bu sorunun çözümünde yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Günaydın :)

PrestaShop 1.3.x versiyonlarında da, PrestaShop Yönetim Paneli -> Ayarlar -> Email <- Sayfası üzerinden smtp mail ayarlarını yapabilirsiniz. Açılan email sayfasında, "Kendi SMTP parametrenizi ayarlayın. SADECE gelişmiş kullanıcılar" (terücmeye göre değişiklik gösterebilir bu vb.) gibi bir smtp seçeneği var bu seçeneği işaretleyerek, mail ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Burada konu anlatımını yapmıştım daha önce, dilerseniz inceleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim. :)

Günaydın :) PrestaShop 1.3.x versiyonlarında da, PrestaShop Yönetim Paneli -> Ayarlar -> Email <- Sayfası üzerinden smtp mail ayarlarını yapabilirsiniz. Açılan email sayfasında, "Kendi SMTP parametrenizi ayarlayın. SADECE gelişmiş kullanıcılar" (terücmeye göre değişiklik gösterebilir bu vb.) gibi bir smtp seçeneği var bu seçeneği işaretleyerek, mail ayarlarınızı yapabilirsiniz. Burada konu anlatımını yapmıştım daha önce, dilerseniz inceleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim. :)

Merhabalar;

shnslmz öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Senin bahsettiğin yerden ayarları yaptım zaten. Ama sorun şu ki hosting firmam yani www.websahibi.com smtp kimlik doğrulama gerçekleşmeden mail gönderilmesine izin vermiyor. Kimlik doğrulama seçeneği de prestashopta yok. Sıkıntı burada doğuyor. Yani senin anlattığın şekilde ayarları yapmış olmama rağmen [email protected] mail adresi gibi bir adres çalışmıyor. Mail ayarlarımda sorun yok çünkü aynı ayarlar ile outlooktan hem mail atabiliyorum hem de alabiliyorum. Çözmeye çalıştığım sorun bu aslında. Bir de sormak istediğim başka birşey var. benim hosting firmam bu desteği vermiyor ama ücretsiz mail servisleri mesela hotmail, gmail yada yahoo gibi bir siteden aldığım mail servisini burada kullanabilir miyim? Bunu daha önce deneyip kullanmış olan yada hali hazırda kullanan kimse var mı? http://www.prestasho...ail-prestashop/ bu başlıkta safa arkadaşımızın anlattığı şekilde gmail üzerinden mail gönderimi yapmaya çalıştım kullanıcı adı şifre smtp adresi, portu vesaire gibi bilgilerin hepsini girmeme rağmen yine hata verdi. Bu konuda yardımcı olabilecek, fikir ve öneri sunabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Edited by siteuye (see edit history)

Tekrar Merhabalar,

Tahmini olarak yorumlamak gerekirse, spam 'ı engellemek için ilk yapılan adımlardan birisi olan phpMail fonksiyonunu devre dışı bırakmaktır, bu sebeple: smtp doğrulaması isteniliyordur. Mail programları ile gönderim yapabiliyorsanız, prestashop smtp ayarlarını yaparak ve varsa ilgili hataları düzenleyerek siteniz üzeirnden de gönderim yapabilirsiniz.

Benim tavsiyem prestashop ile ilgili bir sorun olmadığından emin olmanız. (müsait bir zamanda da 1.4.9 versiyonuna geçiş yapmanızı tavsiye ederim.) PrestaShop hata gösterim modunu:

AnaDizin/config/config.inc.php <- sayfası üzerinden

@ini_set('display_errors', 'off');

değerini

@ini_set('display_errors', 'on');

olarak düzenleyip, upload ediniz ve test mail gönderimini farklı adresler için girerek deneyiniz.

Kolay gelsin.