Jump to content

BKM EXPRESS

Recommended Posts

öncelikle cevabın için tesekkürler ,

açıkcası duşuncem faydasının oldugu dogultusunda.

tv reklamlarında ve aynı zamanda akşam işten dönerken bilboard larda bkm express reklamlarını gorunce açıkçası e-ticarette bir degişiklik yaratacagı kanaatine vardım.ödeme çeşitliliginin olması musteri potansiyelini arttıracagı duşuncesindeyim.

mahmutbey bu arada 1.4 yada 1.5 versiyonlarıda calışan 3dsecure cevabınızı okudum.ucretsiz vereceginizi söylemişsiniz.umarım yanlış anlamamışımdır :)

cevabınız için şimdiden teşekkürler.iyi geceler.

Merhaba Arkadaşlar,

Bkm Express hakkında bilgisi olan varmıdır.Ücretsiz olarak verilen bir hizmet ama entegrasyonunu yapan,hazırlamakta olan birileri varmıdır?

En önemliside sistem hakkında görüşleri alalım.

Örnek entegrasyon dosyası ektedir.

çok güzel bir uygulama. tv reklamları sayesinde halkın güvenirliğini sağlıyor.

anladığım kadarıyla çalışma sistemi şöyle bkmexpress diğer aracı firmalar gibi sitelere sanal pos vermiyor.

https://www.bkmexpress.com.tr/BKMExpress/headerLinks/banks.bkm

yukarıdaki bankalardan sanal pos hizmeti alıyorsunuz ve bkmexpress üyesi oluyorsunuz. sonra müşteriler,sitenizden ödeme yaparken paypal gibi bkmexpress'e yönleniyor ve ödeme bkmexpress üzerinden tamamlanıyor. müşterininde bkmexpress üyesi olması gerekiyor. kredi kartı bilgileriniz site üzerinde kayıt olduğu için her siparişte girmenize gerek kalmıyor. ve 3d secure'de olduğu gibi her siparişte size bir onay kodu gönderip onu ekrana girmeniz isteniyor. türkiyedeki insanların internetten alışveriş 'e yönlendirmek ve güven vermek için çok iyi bir uygulama.

benim merak ettiğim hepsiburada 'dan ilk siparişinzde aynı gün içersinde bkm tarafından telefonla aranarak bu siteden sizmi alışveriş yaptınız diye soruluyor ve siz onay vermeden sipariş ödemesi onaylanmıyor.(ilk siparişte) acaba bunu yapıyormu bkmexpress. bu yöntemle ödeme yapan birisi bilgi verirse sevinirim :) olmadı bir biletix'ten bir tiyatro bileti alıp kendim deneyeceğim. :)

yakın zamanda

bkmexpress.

payu

ipara

posnet(paymec)

modullerini ücretsiz olarak yayınlayacağım.

prestashop'un https://github.com/ 'a girmesiyle birlikte bir sonraki prestashop süürümlerinde bu modulllerin 100% ücretsiz olarak prestashop standart kururum 'la birlike gelebilir. ne dersiniz?

öncelikle cevabın için tesekkürler ,

açıkcası duşuncem faydasının oldugu dogultusunda.

tv reklamlarında ve aynı zamanda akşam işten dönerken bilboard larda bkm express reklamlarını gorunce açıkçası e-ticarette bir degişiklik yaratacagı kanaatine vardım.ödeme çeşitliliginin olması musteri potansiyelini arttıracagı duşuncesindeyim.

mahmutbey bu arada 1.4 yada 1.5 versiyonlarıda calışan 3dsecure cevabınızı okudum.ucretsiz vereceginizi söylemişsiniz.umarım yanlış anlamamışımdır :)

cevabınız için şimdiden teşekkürler.iyi geceler.

Ben teşekkür ederim. bkm ile yakında karar vermiş oluruz.

3DS ile ilgili bu şekilde bir bilgi vermedim. Yanlış anlaşılma olabilir belki.

Bu gidişle ödeme ekranında müşteri kafayı yiyeceği görünüyor..

Türk milleri olarak kredi kartı ile ödeme yapmasını zaten beceremiyoruz..

Pos ve banka log'larını kontrol ettiğimde dün itibari ile 39 kişi hata yapıp ödeme yapamamış...

10 tane ödeme şekli ona tıkla buna tıkla sonra çekip gidecek...

Bu konuda kendi düşüncem kullanışlı bir pos paneli diğerlerine ihtiyaç yok...tabi zaman ne gösterir bilemem

Pos ve banka log'larını kontrol ettiğimde dün itibari ile 39 kişi hata yapıp ödeme yapamamış...

Bu konuda kendi düşüncem kullanışlı bir pos paneli diğerlerine ihtiyaç yok...tabi zaman ne gösterir bilemem

yok öyle insanlar var, yani fazla pc kullanmasını bilmeyen fazla hor görmemek lazım.

benim sitelerime gelen bazı kişiler üye olamıyor ve telefonla destek alıyor. bu kişiler her zaman olur , olacakta önemli olan anlayışla karşılamak .

saygılar

Bunlar bizim modülün istatistikleri değil mi Şahin Bey ?

Ben aslında son kullanıcıları yadırgamıyorum. 16 hane kredi kartı csv kodu derken hata yapma olasılığı yükseliyor. Bildiğim kadarıyla ilk denemede %30 gibi bir başarı oranı oluyor. Sizin loglarınız da doğrular şekilde.

Sonuç olarak son kullanıcılardan bizim gibi hatasız doğru ödeme yapmayı beklememek lazım. Gerektiğinde telefonla ödeme esnasında destek veren mağazacılarımız da var.

evet sizin baktığınız log'larda bir çok hatalar mevcut, bir çok vatandaş geri dönmüş durumda, sizinle de bu konuyu konuşmuştuk telefonda, vatandaş ödeme yaptıktan sonra sonra sayfayı ileri geri yaparak bir kaç kez aynı ücreti çekiyor, sonra bu ücretleri tekrar geri gönderme ile uğraşıyoruz, geçenlerde bir müşteri arayıp sizi mahkemeye vereceğim bile dedi kartımdan 3 kez para çekildiğini söyledi..

Bilgisayar sektöründe çalışıyorum 20'ye yakın e-ticaret sitem var, pos üzerinden yıllık 2 milyon dolar bankalarda dönüyor, ve bu sitelerde alış veriş yapan kişilerde bilişim sektöründeki kullanıcılar, inanın banka kontrol etmekten çalışamıyorum...

Bunun Yanında birde bu bahsedilen yönlendirmeleri koyarsam ...herhalde kullanıcıdan önce ben lastikleri yakarım diye düşünüyorum :) ..

evet sizin baktığınız log'larda bir çok hatalar mevcut, bir çok vatandaş geri dönmüş durumda, sizinle de bu konuyu konuşmuştuk telefonda, vatandaş ödeme yaptıktan sonra sonra sayfayı ileri geri yaparak bir kaç kez aynı ücreti çekiyor, sonra bu ücretleri tekrar geri gönderme ile uğraşıyoruz, geçenlerde bir müşteri arayıp sizi mahkemeye vereceğim bile dedi kartımdan 3 kez para çekildiğini söyledi..

Bilgisayar sektöründe çalışıyorum 20'ye yakın e-ticaret sitem var, pos üzerinden yıllık 2 milyon dolar bankalarda dönüyor, ve bu sitelerde alış veriş yapan kişilerde bilişim sektöründeki kullanıcılar, inanın banka kontrol etmekten çalışamıyorum...

Bunun Yanında birde bu bahsedilen yönlendirmeleri koyarsam ...herhalde kullanıcıdan önce ben lastikleri yakarım diye düşünüyorum :) ..

Evet telefonla görüşmüştük. İleri geri ve f5 ile ilgili sorunları Prestashop veya Sanalpos altyapısında çözme şansımız yok. Çünkü Prestashop'da diğer sistemler gibi http post kullanıyor. Bu sorunu yaşayan çok az mağaza var onlarda genelde yavaş veya cloud sunucuda bulunan siteler oluyor. Sunucu durduğu zaman veya sayfa çok geciktiği zaman son kullanıcı tarayıcıdan "yenile" düğmesine basıyor. Mesaj henüz bankaya gitmediği için önceki sipariş tamamlanmamış oluyor.

Bir diğer ipucu da tamamı iş bankası ve akbank. İş bankasının altyapısı çok geç cevap gönderiyor. Bütün web sunucularında 30 saniye gibi bir timeout limiti var. Örneğin yapıkredi bankası bunu çözmüş. Bunu bankaların altyapısının çözmesi gerekiyor. 60 saniye içinde aynı karttan aynı miktarı çekemezsiniz.

• Create New...