Jump to content

Nelze instalovat s InnoDB databází


Ryuji

Recommended Posts

Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit. Nemůžu nainstalovat Prestu na svůj VMS u Spolehlive-servery.cz. Zkoušel jsem 1.4.9.0 i 1.5.1.0, obojí se zasekne při instalaci pokud zvolím DB engine na InnoDB. "Zakrouží mi ty šipky" jakože to instaluje a po chvíli to prostě zmizí a zůstávám na stejné obrazovce. Když zvolím typ databáze na MyISAM, instalace obou verzí proběhne. V obou případech se i databáze vytvoří, v phpMyAdminu vidím i InnoDB, i MyISAM, podle toho co zvolím, jen u InnoDB ta instalace havaruje.

 

InnoDB na hostingu jde určitě, protože třeba WP to používá taky, tam problém není. Dokonce jsem tam i přesouval nainstalované Presty, které taky mají InnoDB a vše funguje. Když jsem zkoušel instalaci verze 1.4.9.0, zapnul jsem si error log a našel tam toto:

 

[17-Oct-2012 19:00:48 UTC] PHP Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/ceskysoft.cz/www/test2.ceskysoft.cz/classes/MySQL.php on line 175

 

Napoví někdo jak na to? Obejít to umím. Nainstaluji s MyISAM a změním ručně na InnoDB, ale rád bych věděl, kde to vázne.

 

Doplněno: U verze 1.5.1.0 skončím takto:

 

 

13%

  • Create settings.inc file
  • Create database tables

An error occured during installation...

 

Na serveru žádný log...

Edited by Ryuji (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...