Jump to content

Hack Attempt Sorunu

atitun

Recommended Posts

Kendi sunucum var 3 ayrı prestashop sitem var ama herhangi nedenden dolayı tam olarak bilmiyorum bu sorun neden kaynaklı 3 sitede açılmıyor. Girdiğimden Hack Attempt yazıyor. durup dururken ortaya cıktı bu hata nasıl çözebilirim acaba

Bu durum muhtemelen tutarsız bir datadan kaynaklanıyor. Muhtemelen hack teşebbüsü değildir. Veritabanınınızdaki datalarınızı kontrol etmelisiniz. Bu sorunun kaynaklandığı birkaç durum:

1. Siteye daha önce kaydettiğiniz kısayol ile değil, doğrudan adres alanına domain'i yazarak erişmeye çalışın. Belki kaydettiğiniz kısayolda bir token kaydı vardır, bu token silindiyse hata verir.

2. Eğer adres tablosunda bir sipariş kaydının adres ID'si bulunmuyorsa bu hata alınır.

3. Adres kaydındaki State ID, state tablosunda bulunamıyorsa bu hata alınır.

4. Sistem varsayılan ülkeyi bulamıyorsa bu hata alınır. Varsayılan ülkeyi BO'da (back office) - shipping - countries altında düzenleyebilirsin.

Bunlar sadece birkaç örnekti. Eğer bunun bir hack saldırısı olduğunu düşünmüyorsan, herhangi bir data problemi olup olmadığını araştırmalısın.

Not: Eğer hack attempt yazsınının yanında başka şeyler de yazıyorsa bunu da belirtmelisin. Bir modülün çeviri hatası da olabilir. Bu durumda varsayılan dili değiştirmeyi deneyebilirsin.

admin panele de girmiyor bo dan varsayılan ülke belirleme şansım da yok hali hazırda çalışan sitelerdi. Hack Attempt dışında bişi yazmıyor. Bununla ilgili birden fazla yazı mevcut bug fixes bölümlerinde ama neyin nasıl yapılacağı tam olarak belirsiz veya ben yapamadım

• 1 month later...

Merhaba;

Öncelike tarayıcıdan çerezlerinizi silin. Eğer düzelmezse ve sorun birden oluştu diyorsanız sunucunuzdaki derleyiciler değiştirilmiş demektir. (php version update gibi) Phpinfo fonksiyonunu çalıştırıp değerleri inceleyin. Benim şüphelendiğim session.save_path değerini bulun. SSH erişiminiz var ise yazılabilir (silinebilir) olup olmadığına bakın.